PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=189}

Truman Show

The Truman Show
7,4 513 034
oceny
7,4 10 1 513034
8,2 42
oceny krytyków
Truman Show
powrót do forum filmu Truman Show

Zastanawialiście się kiedyś czy może wszyscy wokół udają, a my jesteśmy w centrum zaplanowanego dokładnie świata i nic nie wiemy o tej grze? Bo mnie czasem napadały takie myśli i nie zdawałam sobie sprawy, że powstał nawet film o tym! To jak wejście w inny świat, włączając play totalnie odpływasz i wchodzisz w świat Trumana. Jim Carrey spisał się niesamowicie, kto spodziewał się jego typowych głupich min zostanie pozytywnie zaskoczony. Po końcówce pozostaje niedosyt, bo chciałabym wiedzieć jak potoczą się jego dalsze losy..;)

ocenił(a) film na 10
angelaazp33

Szczerze, kiedyś często napadały mnie takie myśli. A tutaj przoszę, mamy bohatera, któremu też się tak wydaje, tylko że to niestety prawda : ( Mocny film, genialna kreacja Carreya.
BTW, ja też chciałam wiedzieć o dalszych losach, ale takie zakończenie jest nawet fajniejsze, daje nam wolną rękę, możemy sami sobie dopowiedzieć co było dalej : )

ocenił(a) film na 10
angelaazp33

Zakończenie jest dobre. Pokazuje jak to jest z takimi programami. Emisja się kończy, a ludzie przełączają się na coś innego i zaczynają kibicować komuś innemu. W gruncie rzeczy wokół tego kręci się telewizja.

MistrzSeller

Zakończenie mega mocne, na antenie sukcesywnie robi się show z cudzego życia. Dla finalnego widza, brak show - brak tematu.. przełącz na inny kanał /ktoś inny zacznie zarabiać gotówkę/

użytkownik usunięty
angelaazp33

Szczerze powiedziawszy, to po emisji tego filmu parę razy mnie naszła myśl "a jeśli to jest tylko reality show i jestem nagrywany" :P Schizujące bardzo!

Mam Cię na PC z Twojej kamery na ladtopie.
Żartowałem

angelaazp33

ja sie zastanawiałem jak o kimś myślałem i po chwili ta osoba dzwoniła do mnie. nawet był taki gościu - jung, który twierdził że jest cień czyli wszystko jest ustalone w nieświadomości a każdy człowiek nieświadomie odgrywa tylko ustalone scenariusze. Ciekawe te sprawy są.

ocenił(a) film na 10
angelaazp33

W moim przypadku identycznie. Gdy miałam koło 5 lat, byłam przekonana, że wszystko wokół jest ustawione, że inni nie myślą, tylko odgrywają kwestie. Myślałam też, że ja mam własną rzeczywistość, a wszyscy wkoło mają całkiem inne.

użytkownik usunięty
angelaazp33

Każdy kiedyś, najczęściej w okresie dojrzewania, miał podobne myśli i ja również. Truman Show, czy Matrix tylko rozbudzały naszą wyobraźnię a Ty jak masz czas i chęci zainteresuj się tematem symulacji otaczającej nas rzeczywistości. Na kanale sc-fun ładnie zebrali wszystko do jednego mianownika. To jedna z kilku dobrych teorii na temat naszego małego, głupiego życia.

ocenił(a) film na 7
angelaazp33

Wszyscy jesteśmy w takim reality w oczach Pana Boga .

brydziablek

To się zgodzę, system nagrywa wszystko i wszystkich cały czas!!!!

ocenił(a) film na 7
angelaazp33

Mnie właśnie po tym filmie zaczęły nachodzić takie myśli, a najczęściej kiedy mam dni że co chwile ktoś się na mnie lipi w miejscu publicznym ;).

ocenił(a) film na 7
angelaazp33

A jako ateista rozważam to na polu religijnym - reżysera poczynań Trumana porównowałem sobie w głowie do Boga(jeśli istnieje). Jest 1:56 w nocy. Porył mi ten film beret :D

ocenił(a) film na 10
angelaazp33

tez miałam takie przemyślenia. To trochę straszne, ale mam wrażenie że zyjemy w jakiejś sztucznej rzeczywistości. Film meeeeega

angelaazp33

Ja mam inne pytanie. Pytanie, którego chyba jeszcze nikt tutaj nie zadał. Co się dzieje z aktorami? Oni też jak Truman wybrali życie pod tą kopułą? No ale oni przecież są zatrudnieni, dostają polecenia od studia. Kiedy mają niby przerwy? Kiedy spędzają czas z prawdziwą rodziną itp? Rozumiem, że poboczni aktorzy nie są potrzebni cały czas, więc muszą być na planie tylko przez pare godzin / godzinę, z nauczycielami tak samo, odgrywają swoją rolę przez jakiś czas a potem nie są już potrzebni. Dręczy mnie to zagadnienie, ale zakładam po prostu że film nie przewidział takich rozważań.

TomatoPomidor

ten film to symulakrum w czystej postaci -
warto poczytać https://midnightmediamusings.wordpress.com/2014/06/19/the-precession-of-simulacr a-by-jean-baudrillard-a-summary/

ocenił(a) film na 8
TomatoPomidor

dobre pytanie... im bardziej sie w nie zaglebic to tym trudniej odpowiedziec. Nie wiadomo czy traktowac ten film doslownie czy jako przenosnie cos ala Matrix.

użytkownik usunięty
angelaazp33

Radzę się leczyć zatem, to są pierwsze objawy schizofrenii.

ocenił(a) film na 8
angelaazp33

nad tym zastanawiali sie ludzie juz tysiace lat temu i to z nimi walczylo cesarstwo rzymskie. Gnoztycyzm obadaj takie haslo. STarozytni chrzescijanie wierzyli ze Bog nie mogl byc tak okrutny i zamknac duszy czlowieka w materialnym swiecie gdzie wszytskie problemy i cierpienia ktore na nas spadaja sa wina ciała i materii. Matrix opiera sie na teorii Gnozy. Ciekawa filozofia do zbadania ale jest ona juz przez kogos napisana i wymyslona. Trzeba szukac wlasnych odpowiedzi i zbierac ziarenka prawdy ktore sa umieszczne w kazdej filozofii czy religii zeby byly wiarygodne choc troche.

angelaazp33

To się nazywa solipsyzm, ale nie ukrywam, że jak zobaczyłem ten film w młodości to też mocno przebił się do mojej głowy i miałem takie rozkminki.

angelaazp33

myślę że podoba nam się to, bo podświadomie sami chcielibyśmy być Trumanami, żeby świat krążył wokół nas, i że to my, niedowartościowani, jesteśmy centrum świata

angelaazp33

to tylko fikcja i anjgorszy film z jego udziałem,bo żadnych śmiesznych scen,a nas nikt nie kręci bo nie jesteśmy w telewizji hello!!:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones